Par vasku

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Vasks ir dabīgs produkts, kas veidojas bišu dziedzeros – vaska spogulīšos. Bites no vaska veido savas mītnes struktūru – šūnas. Šūnās bites uzglabā medu, ziedputekšņus, bišu maizi un audzē jaunās bites. Jauns vasks ir balts, bet dzelteno krāsu tas iegūst no medus un ziedputekšņiem, kas  glabāti šūnās. Pateicoties šūnu dažādajam pielietojumam, vasks iegūst tik neatkārtojamu aromātu. Dedzinot vaska sveci, izkusušais vasks daļēji izgaro un piepilda telpu ar patīkamu smaržu. Vasks sadeg bez atlikuma, bet gaisā nonāk iztvaikojušās ēteriskās eļļas.

Lai Jums būtu vieglāk atpazīt mūsu ražotos bišu vaska produktus, esam radījuši zīmolu "Emīlijas bišu vasks"

Par ekoloģiju

Katrs svece ir mazs, atklāts „ugunskurs” mūsu mājā. Ar to ir jāsaprot, ka visi sadegšanas galaprodukti nonāks gaisā, kuru elpojam. Pat vēl vairāk – izgaro arī sveces šķidrā daļa un stipri lēnāk, bet arī no neaizdegtas sveces izgaro zināmas tās sastāvdaļas. Mums jāizdara izvēle vai šie izgarojumi būs naftas produkti vai dabīga bišu vaska aromāts.

Runājot par naftas produktiem, auto ražotāji un valstu likumdošanas cīnās, lai izplūdes gāzes būtu pēc iespējas tīrākas. Neesmu gan dzirdējis, ka kādi „Euro4” vai citi normatīvi attiektos uz stearīna sveču izejvielām. Sveču izgarojumu protams ir nesalīdzināmi mazāk, kā auto izplūdes gāzes, taču diemžēl tie parasti paliek tieši mūsu dzīvojamajās telpās. Tādēļ uzskatu, ka stearīna, parafīna u.t.t. sveces varam dedzināt ārā, jo tās saprotamu iemeslu dēļ ir daudz lētākas, taču telpā, kurā uzturamies ir prātīgi lietot dabīga bišu vaska sveces.

Lai Jums būtu vieglāk atpazīt mūsu ražotos bišu vaska produktus, esam radījuši zīmolu "Emīlijas bišu vasks"